Medya

Medyada yapacağınız haberler için:

-Fotoğraf kullanmak için buradan seçebilirsiniz:

Foto 1Foto 2 Foto 3Foto 4

-Yayınlar için:

  • Titir: Enerji ve iklim uzmanı
  • Kısa ve genel özgeçmiş;

” İklim değişikliği ve enerji analında çalışan ve bu konuda pek çok projeye imza atmış olan Algedik iklim ve karbon yönetimi konusunda çeşitli kurumlara dan ışmanlık vermiştir. Halen bu alanda ulsuslarası bir kuruluşun Türkiye politikalarının başında olup bilgi ve görüşlerini kamuoyu ile paylaşmaktadır.

  • Kısa özgeçmiş:

“ODTÜ Makine Mühendisliği mezunu olan Algedik iş geliştirme, proje yönetimi, enerji ve iklim değişikliği alanında 30 yıllık tecrübeye sahiptir. Algedik komünikasyon ve enerji alanında projeler yöneticisi olarak çalıştı. Enerji verimliliği alanında Dünya Bankası yenilenebilir enerji alanında Alman Uluslararası İşbirliği Ajansı GIZ, bio-nenerji alanıdan EBRD gibi kuruluşlara danışmanlık yaptı. Türkiye’nin ilk Florlu Sera Gazları mevzuatının çıkartılmasınada rol aldı ve projeyi yönetti

Algedik “TBMM’nin İklim Politikalarında Rolü”, Kömür ve İklim Değişikliği gibi çeşitli raporların yanında alanında tek olan   “Türkiye’nin İklim Politikalarını İzleme Raporu” başlıklı çalışmayı da yapmıştır. İklim ve enerji politiakalarında TBMM’nin çalışmalarını da izlemekte olup burada elde ettiği bilgileri kamuoyu ile paylaşmaktadır.

Halen Mott MacDonald Türkiye’de iklim ve karbon politikalarından sorumlu kıdemli uzman olarak çalışmaktadır.”