Kim

Proje Yöneticisi, iklim ve enerji uzmanı. aktivist…

ODTÜ  Makine Mühendisliğinden mezun olduktan sonra savunma sanayinde iş geliştirme, komünikasyon ve enerji sektöründe proje yöneticiliği yaptı. Bir süre rüzgar enerjisi projelerinde danışmanlık yapan Algedik, 2009 yılından bu yana iklim değişikliği ve enerji alanda çalışmaktadır. Bu alanda Dünya Bankası, Avrupa Birliği, Bölgesel Çevre Merkezi- REC Türkiye gibi uluslararası kuruluşların projelerinde danışmanlık, İklim Platformu genel sekreterliği gibi görevler yürüttü. BM Kalkınma Programı, Birleşik Krallık Refah Fonu tarafından desteklenen projeleri hayata geçirdi. İklim değişikliği ve düşük karbon ekonomisi konusunda özel sektör, belediyelere eğitimler verdi, raporlar hazırladı. Özel sektörü ilgilnediren “21 21. yy Uygarlığını Yakalamak DÜŞÜK KARBON EKONOMİSİNE GEÇİŞTE TEKNOLOJİ – FİNANS – TEDARİK ZİNCİRİ”, yerel yönetimleri ilgilendiren “Yerel Yönetimlerin İklim Değişikliği ile Mücadelede Rolü “ kamu politikalarını ilgilendiren “Türkiye’nin İklim Politikalarını İzleme Raporu” ve “Türkiye Cumhuriyeti: Enerji Verimliliği Kurumsal İncelemesi “ raporlarını hazırladı. Şubat 2016’da “TBMM’nin İklim Politikalarında Rolü” başlıklı raporda görev alarak Türkiye’de ilk defa parlementonun rolunü ortaya çıkartan bir çalışmaya imza attı.

Tüketici ve İklimi Koruma Derneği ve 350Ankara iklim aktivizmi grubunun kurucusularından olup, Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’nin 2013 yılında Ankara’ya getirilmesinde ve kalıcı olarak devam etmesinde rol almıştır. TÜDEF’e kazandırdığı iklim değişikliği müzakereleri gözlemci statüsü çerçevesinde uluslararası süreci izlemektedir.

Yeşilekonomi.com sitesinde iş dünyasına yönelik güncel yazılarını sürdürmektedir.

Project Management Scores

 

Share Button

3 thoughts on “Kim

 1. Önder Bey Merhaba,
  TRT Ankara Radyosunda 2016 yılında her pazartesi saat 15:04-15:30 arasında canlı yayınlanan ‘Kent Yaşam ve Mekân’ programı içim görüşmek isterim.

  6 Haziran’da program konumuz,
  ‘Kentsel ulaşım planlaması; ülkemizde kentsel ulaşım; sorunlar ve çözümleri’ olacak. Konuğumuz, Doç.Dr. Ebru Öçalır Akünal olacak.
  Karbonsuz bir ulaşım politikası konusunda 4′ lık bir telefon bağlantısı yapmak isterim.
  Katılımınız beni mutlu edecektir.
  ​Saygılarımla…​
  Sema Yıldırım

 2. Önder Bey merhaba,
  Ben EKOIQ dergisinden Elif Kolçak. Ekoloji, çevre, sürdürülebilirlik konularında çalışmalar yapıyor, dosya konuları hazırlıyoruz. Ağustos-Eylül sayısı için hazırlayacağımız dosya konumuz ise Kömür. Ben bu sayımızda bir ara başlık olarak ele alacağımız “temiz kömür” ve “temiz kömür teknolojileri” konusunda editörlerimize yardım ediyor ve araştırıyorum. Sizin “Kömür ve İklim Değişikliği” raporunuz da bu konuda bana yardımcı oluyor. Raporda aslında temiz kömür başlığı yok fakat bu konuda yine de görüşlerinizi almak, yazacağım yazıyı zenginleştirmek isterim. Cevabınızı bekliyor olacağım.

  Sevgiler.

 3. Ömer Bey Merhaba,
  İklim değişikliğinden sonra Türkiye’nin olası gelecek profilleri üzerine bir haber hazırlıyorum. Sizin de değerli görüşlerinizi almak isterim.
  Cevabınızı bekliyorum.
  Gözde Naz Uysal
  Hürriyet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *